Allikas: Fiki
Jump to: navigation, search
Need kaamerad erinevad tehniliselt tavalistest peegelkaameratest palju vähem kui digikompaktid tavakompaktidest. Mingeid erilisi lisafunktsioone enamasti ei ole, peale nende, mis on seotud piltide salvestuse ja sorteerimisega.
Keskmisel digipeegelkaameral on tänapäeval 6MP sensor. Seega ei ole ta pildikvaliteet veel päris võrreldav tavalise filmi kasutava peegelkaameraga saavutatavaga, kuid asjatundliku järeltöötlusega vastavate arvutiprogrammide abil on võimalik saavutada siiski enam-vähem korralik tulemus. Samas on aga ekslikult levinud arvamus, et tavalise filmi/slaidi skännimine kaotab enamasti nii palju teravust ja värvipuhtust ning sisuliselt on 6MP digikaamerast saadav tulemus kvaliteetsem kui ka parimast 35mm filmist skännitud fail. Tegelikult see muidugi nii ei ole! Enamasti teeb nn. laiatarbekasutaja oma skäneerimise suhteliselt odava ja mitteprofessionaalse skänneriga ja seega enamik fotograafe ei teagi mis asi on hea tulemus! Siin on aga üks AGA, HEA tulemuse saamine (filmilt skäneerides) maksab üsna palju! See, kas tavalisel inimesel (kes just reklaamplakatitega-brožüüride tootmisega ei tegele) sellist tulemust vaja, on omaette teema ja enamike inimeste vajadusi peaks rahuldama 6MP digikaamera lõpptulemus! Kui aga võrrelda 6MP digikaamerat 35mm filmkaamera lõpptulemusega, siis tegelikult on võimalik "vanast negatiivist/slaidist" saada oluliselt parema tulemuse kui seda 6MP digikaamerast.
Neile fotograafidele, kes reeglina ei vaja väga head lõpptulemust vaid kiiresti pilti digikujule (st. failiks), pakub digkaamera aga tohutu aja ja rahavõitu: jääb ära tüütu skäneerimine, filmi ettevaatlik käsitlemine, pole vaja oodata filmi ilmutamist ja pilte saab kohe näha/kasutada. Digitaalpeegelkaameratel on tavapeegelkaameraga võrreldes üks oluline omapära - nimelt enamustel tänapäeval tootmises olevatest digipeeglitest on pildisensor veidi väiksem kui normaalne 35mm kaader, see omakorda tähendab, et näiteks 28 mm objektiiv paistab digikaamerast kui 42 mm, 200mm kui 280mm (koefitsent sõltub kaamerast). Seetõttu on digikaameratega hea teha pilti, kui on ees teleobjektiiv - see omapära suurendab fookuskaugust veelgi. Asi läheb keeruliseks siis, kui on aga vaja teha pilti lainurkobjektiiviga. Normaalseks tööks oleks siis vaja objektiivi, mis 35 mm filmi ekvivalendis oleks fookuskaugusega 20 mm või vähemgi.Plussid - Pildid kiiresti arvutisse, digiklõpsu omahind on nullilähedane (samas eeldab enne aga oluliselt rohkem rahakulu kui seda kuluks samaväärse peegelkaamera ostuks) ning HEA kaadri saamiseks saab enne tuhandeid versioone klõpsida praktiliselt nullkrooniga. Miinused - kallis kere + kallid objektiivid + tõhusa lainurga puudumine.
Tellimine:
Postituse kommentaarid (Atom)
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar